Po Japonijos įvykių ant stalo – žuvis su radiacija? (2)

www.alkas.lt

Radioaktyvios žuvys, mėsa, „atšviežinta“ plaunant ją indų plovikliu, maisto produktai „be jokių E“, kuriuose gausu antioksidantų, emulsiklių, stabilizatorių, dažiklių, puriklių, tirštikių bei rišiklių ir kitokių apetitą žadinančių priemonių, saldainiai, nuo kurių vaikai pasidaro hiperaktyvūs ir nevaldomi – tokį gausų nuodų asortimentą mums siūlo gamintojai ir prekybininkai, besidangstantys melagingais lozungais apie „sveiką maistą kaip pas močiutę“.

Apie tai, ką valgome kasdien, faktų kalba bus kalbama šiandien (balandžio 13 d.) laidoje „24 valandos“, 17.30 per LNK.

Maisto ir veterinarijos tarnybos bei Kauno technologijos universiteto specialistų, gydytojų, alergiškų vaikų mamų ir buvusios maisto prekių pardavėjos pasakojimas nepaliks vietos žurnalistinei išmonei. Sakysite, šia tema jau viskas pasakyta? Klystate. Tik gruodžio mėnesį Kauno technologijos universitete pradėjęs veikti modernus Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centras – pirmasis toks Lietuvoje. Tad faktus apie tai, ką valgome patys, ir kuo maitiname savo vaikus, pagrįsime mokslininkų išvadomis.

Daug ką, ypatingai žuvies mėgėjus, tikriausiai nuliūdins ir naujausi duomenys apie atominės elektrinės Japonijoje katastrofos pasekmes. „Iki šiol žuvyje turėjome dioksidinų ir sunkiųjų metalų, o dabar turėsime ir radiaciją. Skanaus“, – ironizuoja laidos pašnekovė gydytoja.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: