Tautininkai pasisako prieš TS-LKD koaliciją su „tomaševskininkais“ (7)

Šiandien, balandžio 5 d., TS-LKD Tautininkų frakcija išplatino laišką „Dėl valdančiosios koalicijos sudarymo Vilniaus miesto savivaldybės taryboje“ adresuotą TS-LKD partijos Prezidiumui ir Vilniaus sueigos tarybai kuriame ragina savo bendrapartiečius nesudaryti jokios politinės koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje su  vadinamuoju „Tomaševskio bloku“.

Skelbiame šį   laišką:

TS-LKD Prezidiumui
Vilniaus sueigos tarybai

Vilnius,  2011 m. balandžio 5 d.

Šiandien, balandžio 5d., Vilniaus sueigos taryboje greičiausiai bus svarstomas klausimas dėl galimų koalicijos partnerių Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Gali taip atsitikti, kad Vilniaus sueigos vadovai pateiks tarybai informaciją apie jau įvykusius faktus, kuriuos bus siūloma patvirtinti.

Iki šiol nei TS-LKD prezidiumas, nei Vilniaus sueigos taryba nepriėmė kokių nors politinių nuostatų dėl koalicijos Vilniuje. Vienas iš numanomų projektų – koalicija su vadinamuoju „V.Tomaševskio bloku“ buvo gana energingai kritikuojama Sueigos taryboje.

TS-LKD prezidiume pateikiau pasiūlymą balsuoti dėl prezidiumo rekomendacijos galimos koalicijos klausimu visų pirma derėtis su vadinamąja A.Zuoko grupe. Tačiau net ir pakartotinai paprašius, partijos pirmininkas šio pasiūlymo balsavimui nepateikė. Tiesa, prezidiumas nebalsavo ir dėl kokių nors kitokių koncepcijų.

Kiek mums žinoma, šiuo metu susidarė situacija, kai dėl koalicijos sudarymo konkuruoja dvi grupės – A.Zuoko ir R.Aleknos. Kiekvienas iš jų mano, kad jau turi daugumą, o ši dauguma priklauso nuo dviejų Rusų aljansui atstovaujančių Tarybos narių, kurie buvo išrinkti pagal „Tomaševskio bloko“ sąrašą, apsisprendimo. Vienas iš jų – KGB karininkas.

R.Alekna galimu koalicijos partneriu nežinia kodėl pasirinko būtent „Tomaševskio bloką“, o kitos alternatyvos net nemėgino. Noriu raštu informuoti tiek prezidiumo narius, tiek Vilniaus sueigos tarybos narius, kad TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba svarstė klausimą dėl įvairių iniciatyvų sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ ir tokioms iniciatyvoms kategoriškai nepritarė.

Manau, kad pagrindiniai tautininkų argumentai, paremiantys tokią nuostatą, svarbūs ir kitiems partijos nariams. Mes įsitikinę, kad politinė partija, kuri skatina Lietuvos Respublikos įstatymų nevykdymą ir kurios atstovai pastaraisiais dviem metais itin agresyviai šmeižė Lietuvą tarptautiniu mastu, nebegali būti TS-LKD partneris jokioje koalicijoje.

Jeigu TS-LKD sudarys koaliciją su agresyviais Lietuvos šmeižikais, kurie nuolat provokavo Lenkiją kištis į Lietuvos vidaus reikalus ir taip pakenkė dvišaliams Lietuvos bei Lenkijos santykiams, tai bus duotas neteisingas ženklas, kad Lietuvos spaudimo ir šmeižimo priemonės – tai yra neva pati priimtiniausia santykių su Lietuva taktika. Minėtas KGB karininkas buvo V.Tomaševskio padėjėju jau nuo pat jo kampanijos į Europos parlamentą laikų, kai buvo sudaryta sąjunga su Rusijos ambasados šefuojamomis politinėmis organizacijomis, todėl kyla pagrįstos abejonės dėl šio veikėjo ir jo atstovaujamų politinių jėgų lojalumo Lietuvos valstybei.

Taigi, toks žingsnis rimtai pažeistų TS-LKD rinkėjų pasitikėjimą, pamintų ne tik tautininkų, bet ir daugelio kitų TS-LKD narių išpažįstamas vertybes. Galimas neigiamas pasekmes tiek TS-LKD, tiek Vilniaus miestui, tiek ir visai valstybei sunku ir prognozuoti, nes TS-LKD ir visa valdančioji koalicija taptų „Tomaševskio bloko“ politiniu įkaitu.

Siūlome nepritarti jokiai koalicijai su politikais, kurie savo garbės pirmininku išrinko V.Tomaševskį.

Gintaras Songaila, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. Privalomas vardas:

  Šiame paranoja ir neapykanta persunktame tekste man labjausiai patiko paskutinio sakinio dalis “siūlome nepritarti jokiai koalicijai…”. Sutinku, jei į tų koalicijų sąrašą bus įtrauktos VISOS koalicijos, tame tarpe ir TS-LKD.

 2. Rokas:

  Privalomas varde, o kur jūs matote paranoją ir neapykantą, gal straipsnyje minimus faktus galite paneigti?, ar tie faktai paranoja?:). Beje, jei cituojate, tai cituokite iki galo, nes kitaip iškraipoma sakinio prasmė “Siūlome nepritarti jokiai koalicijai su politikais, kurie savo garbės pirmininku išrinko V.Tomaševskį”.

 3. Rokas:

  Dar truputi pridėsiu, kadangi labai įdomiai šiandien Tomaševskis, pasisakė, gal dar neteko girdėti: „Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė. Nueikite Vilniuje į senas kapines – vien lenkiškos pavardės“.
  Tai iš kur sklinda paranoja ir neapykanta?, tikrai tik ne iš Tamoševskio 🙂
  Manau, kad TS-LKD Tautininkų frakcija išreiškė savo aiškią ir blaivią poziciją, kadangi žiūrima į ateitį ir galimas pasekmes, susidėjus su Tamoševskiu. Užtenka pasižiūrėti vien į jo veiklą.

 4. Sėkmės, Gintarai.Stiprybės kovojant su tokiom atmatom. Stiprybės ir bandant parodyti kitiems tokias atmatas. Įdomu, kodėl reikia kitiems politikams įrodyti, kas ir taip akivaizdu ir suprantama? Jau Tomaševskio tvarto partija pasiekė tokį lygį, kai viešai nebebijoma skelbti, kad lietuviai svetimi Lietuvoj ir mes turim, mat , integruotis. Turi būti visiškai neveiksnus, kad nebesuprastum kas vyksta. Tad ,jei kam dar kyla idėja jungtis su tomaševskininkais, tai yra lygiai tokie pat atmatos ir papirkti ir jų darbai yra nukreipti prieš mūsų valstybę.

 5. rezultatas:

  Vilniaus rajono savivaldybę (Rinktinės g. 50, prie Kalvarijų turgaus) JAU okupavo lenkai-Tomaševskininkai. VISUR PAVADINIMAI LENKŲ KALBA – per visus aukštus ant kiekvieno kabineto durų. Prie įėjimo lenta, sakanti “SAMORZĄD REJONA WILENSKIEGO”. Kodėl leidžiama šita savivalė ir niekas negina Lietuvos įstatymų? Tai yra VALSTYBINIS pastatas, Lietuvos Respublikos konstitucija skelbia lietuvių kalbą valstybine, bet Vilniaus rajono savivaldybė priima tiesioginius įsakymus iš Lenkijos, jiems nusispjaut ant Lietuvos įstatymų.O Lietuvos Ministrui pirmininkui?, jis tik aprėkia jaunimą, sugalvojusį švęsti savo baltų šaknis Dieveniškėse. Lietuviai – nacionalistai, negalima. Lenkai – patriotai, galima. NUO ŠIOL, REGIS, ČIA NUMATOMA, KAD BUS LENKIJA, MATOMAI VILNIAUS RAJONAS KRITO BE ŠŪVIO PIRMAS, SEKANTI EILĖ LAUKIA IR PAČIO VILNIAUS. Juk lenkai vieną dieną pasakys – lenkų kalba jau seniai iškabos kabo, niekam jos netrukdo – laikas jas įteisinti. BUS LEGALIZUOTA “LENKŲ AUTONOMIJA” LIETUVOS ŽEMĖSE. Kas apgins DABAR intensyviai lenkinamus Vilnijos lietuvius? Gudus? Kitų tautybiu Lietuvos piliečius? O kas mūsų pareigūnams, jie senatvę leis kur nors salose, už pinigus gautus pardavus Lietuvą ir už vogtus pinigus, “po mūsų nors ir tvanas”? AR TAU TAI PRIIMTINA? JEI NE – KOVOK! UŽ LIETUVOS VIENTISUMĄ, LIETUVIŲ KALBĄ IR SAVO TAUTINĘ SAVIMONĘ, KAD ČIA BUS LIETUVA, NUO AMŽIŲ PER AMŽIUS! REIKALAUK ATSAKYMO IŠ UŽ TAI ATSAKINGŲ POLITIKŲ! KAS GINA LIETUVOS KONSTITUCIJĄ? RAŠYKIM SAVO POLITIKAMS IR REIKALAUKIM ATSAKOMYBĖS IR VEIKSMŲ!

 6. Atgalinis pranešimas: R. Zaveckas. Patriotizmas pagal A. Kubilių | Alkas.lt

 7. Atgalinis pranešimas: Tautininkai rinks naują sąjungos vadovybę | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: