Mirė rusų kino legenda Liudmila Gurčenko (video) (3)

www.alkas.lt

Liudmila Gurčenko (1935-2011)

Liudmila Gurčenko (1935–2011)

Vakar, kovo 30 d., eidama 76-uosius metus, savo namuose Maskvoje mirė buvusios Sovietų Sąjungos kino legenda Liudmila Gurčenko. Aktorė mirė savo namuose po sunkios ligos.

Medikų duomenimis, pirminė mirties priežastis – širdies nepakankamumas. Vasario pradžioje L. Gurčenko buvo paguldytą į vieną iš Maskvos klinikinių ligoninių dėl dubens kaulų lūžio. Aktorė šalia savo namų buvo paslydusi ir nesėkmingai parkritusi patyrė lūžius. Kovo mėnesį gydytojai išrašė aktorę iš ligoninės, tačiau jos sveikata buvo labai nusilpusi dėl komplikacijų kurias sukėlė operacija ir narkozė.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė užuojautą dėl aktorės mirties.

L. Gurčenko gimė 1935 metų lapkričio 12-ąją Charkove Ukrainoje. Ji suvaidino daugiau kaip 80 filmų.

Liudmila Gurčenko (1935-2011)

Liudmila Gurčenko (1935–2011)

Aktorė debiutavo 1956-aisiais sukurtoje Jano Frido juostoje „Tiesos kelias“. Tačiau pripažinimą ir žiūrovų dėmesį jai pelnė vaidmuo naujametinėje Eldaro Riazanovo komedijoje „Karnavalo naktis“.

Tarp geriausių aktorės darbų taip pat yra vaidmenys tokiuose filmuose, kaip: „Карнавальная ночь“ („Karnavalo naktis“), „Вокзал для двоих“ („Stotis dviems“), „Любовь и голуби“ („Meilė ir balandžiai“), „Полеты во сне и наяву“ (Skrydžiai sapne ir tikrovėje“), „Красавец-мужчина“ („Gražuolis vyras“), „Соломенная шляпка“ („Šiaudinė skrybelaitė“), „Девушка с гитарой“ („Mergina su gitara“),  „Сибирьяда“ („Sibiriada“) ir kiti.

A. Gurčenko parašė kelias autobiografijos knygas „Моё взрослое детство“ („Mano suaufusi vaikystė“), „Аплодисменты“ („Aplodismentai“), „Люся, стоп!“ („Liusia stop!“).

Aktorė bus palaidota pirmadienį balandžio 4 d. Maskvos Novodevičjes kapinėse.

Gedulingos pamaldos įvyks pačią dieną Kino namuose Vasilevskajos gatvėje.

Rusija ir visas pasaulis neteko ypatingos kino žvaigždės, žavėjusios ir džiuginusios savo gerbėjus tikru pavyzdiniu aktorės talentu ir neblėstančiu nuoširdžiu asmenybės žavesiu. Tebūnie jai šviesu Dausose.

Šiuo metu maskviečiai neša ir deda gėles prie Liudmilos namų Triochprudnyj skersgatvyje.

L. Gurčenko daina „Chočeš?“ („Nori?“)
httpv://www.youtube.com/watch?v=tnu8mZ1Jiu0

„Вокзал для двоих“ („Stotis dviems“):

„Любовь и голуби“ („Meilė ir balandžiai“):

Kategorijos: Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: