Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje nugriaudėjo trečias sprogimas (0)

www.alkas.lt

Japonijos Fukušimos-1  atominėje elektrinėje 6 val. 01 min. Lietuvos laiku nugriaudėjo trečias sprogimas. Pasak Tokijo elektros bendrovės TEPCO pranešimo, per sprogimą sužeista 11 žmonių.

Sprogimas įvyko 250 km nuo sostinės Tokijo nutolusios AE antrajame reaktoriuje dėl reaktoriaus aušinimo sutrikimų. Pranešama, kad apsauginė kapsulė, gaubianti radioaktyvią antrojo reaktoriaus šerdį, buvo pažeista ir radiacijos lygis netoliese elektrinėse esančiose teritorijose per valandą išaugo daugiau nei 4 kartus ir jau net 8 kartus viršija leistiną normą.

Kyodo naujienų agentūros duomenimis didėja radiacijos lygis į šiaure ir pietus nuo Tokijo esančiose prefektūrose. Pietinėje Kanagavos prefektūroje radiacinis foonas normalų viršija 9 kartus, o šiaurinėje Togi prefektūroje – 33 kartus. Tuo tarpu Tokijo kaimynystėje esančiame Sajtamo mieste pastenbėtas 40 kartų radiacines normas viršijantis radioaktyvumas.

Visiems, gyvenantiems 20 km atstumu nuo nelaimės vietos raginami evakuotis. Toliau gyvenantiems patariama neiti iš namų ir laikytis saugos reikalavimų. Pareigūnai žmones ramina, kad radiacijos lygis nėra mirtinas, tam, kad jis toks taptų, turėtų padidėti šimtus kartų.

Manoma, kad sprogimai Japonijoje žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotos Fukušimos Daijiči (Fukušimos-1) atominės elektrinės pirmajame ir trečiajame reaktoriuose galėjo sunaikinti sistemą kurios paskirtis yra kliudyti radioaktyvių medžiagų patekimui į atmosferą.

BBC cituoja japonų inžinieriaus Masaši Goto, projektavusio branduolinių reaktorių kuro strypus šioje atominėje elektrinėje apie tai, kad Fukušimos pirmosios atominės elektrinės reaktoriai iš pat pradžių nebuvo suprojektuoti, kad atlaikytų stiprius žemės drebėjimus ir cunamį. Pasak M.Goto kompanija „Toshiba“, stačiusi atominę elektrinę, žinojo apie šį trūkumą.

Eksperto teigimu viename iš AE reaktorių yra naudojamas maišytas urano ir plutonio kuras. Dėl to per stiprų sprogimą radiacija pasklinda po dvigubai didesnę teritoriją, nei tuo atveju, kai naudojamas “įprastas” branduolinis kuras.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: