Jauniausiems Vilniaus mokytojų namų folkloro puoselėtojams bus įteikta „Aukso paukštė“ (0)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 5 d. 16 val. Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje šio kultūros centro vaikų folkloro ansambliui „Reketukas” (vadovė Irena Strazdienė) vienam iš pirmųjų pernai metais nominuotų Aukso paukštės nominacijai, bus įteiktas šis garbingas apdovanojimas. Ta proga rengiamame koncerte „Atskrend paukštis sakalinis” ansamblis parodys išskirtinę programą. Koncerte taip pat dalyvaus Kretingos pranciškonų gimnazijos folkloro ansamblis (vadovė Vitalija Valeikienė).

„Reketukui” 2010 m. Aukso paukštė paskirta kaip geriausiam vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui.

Šis kolektyvas – vienas iš nedaugelio sostinės vaikų folkloro ansamblių, kurį galime išvysti įvairiuose miesto ir šalies renginiuose, televizijos laidose. Ansamblyje dainuojamas, šokamas ir grojamas tradicinis lietuvių, daugiausia dzūkų ir aukštaičių folkloras. „Reketukas” domisi kalendorinėmis šventėmis, dalyvauja Advento-Kalėdų, Užgavėnių programose, švenčia Rasos, Atvelykio, Sekminių šventes. Ansamblis nuolat dalyvauja tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Skamba skamba kankliai”, „Baltica”, dalyvavo daugelyje Lietuvos folkloro švenčių, taip pat Pasaulio lietuvių dainų šventėse, Respublikinėje moksleivių dainų šventėje (2005 m.) ir kt., koncertavo Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. „Reketukas” ne kartą pasirodė Lietuvos televizijos laidose „Duokim garo”, „Gero ūpo”, „Krašto garbė” ir kt. Kolektyvas ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir keliauja po Lietuvą, domisi kraštotyra, rengia vasaros stovyklas.

Vilniaus mokytojų namai, šiemet švenčiantys 65-metį, nuo seno garsėjo savo mėgėjų meno kolektyvais ir jų aktyvia kūrybine veikla, kuri yra neatskiriama nuo organizacinės, t.y. maždaug po 300 per metus surengiamų renginių. Šiuo metu Vilniaus mokytojų namuose „gyvena” (repetuoja, kuria naujas programas, dalyvauja renginiuose) 18 įvairių mėgėjų meno kolektyvų. Dauguma jų koncertuoja ne vien čionykščiuose renginiuose, bet savo pasirodymais džiugina kitų vietovių, taip pat ir užsienio, klausytojus.

Šiemet Aukso paukštės nominacija paskirta ir kitam Vilniaus mokytojų namų kolektyvui: mišriam chorui „Bel Canto”, vadovaujam Arūno Dambrausko.

Iki šiol Aukso paukštės apdovanojimus yra pelnę šie Mokytojų namų kolektyvai: 2003 m. berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas” vyrų choras (vad. Vytautas Miškinis) už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. 2005 m. už panašius nuopelnus apdovanotas visas berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. 2007 m. nominacijoje „Geriausias kanklių ansamblis ir vadovas” Aukso paukštės apdovanojimą pelnė liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai” (vad. Daiva Bernadeta Čičinskienė).

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: