Susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite (0)

www.alkas.lt 

Kristina Sabaliauskaitė, moteris.lt nuotr.

Kristina Sabaliauskaitė, moteris.lt nuotr.

Šiandien kovo 2 dieną, trečiadienį, 17 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos salėje (Radastų g. 2, ) Skaitytojų klubas kviečia į susitikimą su rašytoja, menotyrininke ir žurnaliste, knygų „Silva rerum“ ir „Silva rerum II“ autore Kristina Sabaliauskaite. 

Visi norintys turės progą pabendrauti su erudicijos nestokojančia rašytoja, pasiginčyti ar pasidalinti patirtais įspūdžiais, klaidžiojant knygų herojų, Norvaišų šeimos labirintais. 

2008 m. rašytoja debiutavo istoriniu romanu „Silva rerum“ (leidykla „Baltos lankos“) – penkių leidimų sulaukusiu bestseleriu. Romanas „Silva rerum“ kritikų oficialiai buvo pripažintas vienu iš dešimties įsimintiniausių dešimtmečio knygų. Už šį romaną 2008 m. rašytojai buvo įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija, o 2009 m. romanas išrinktas metų knyga. 

Naujausias autorės kūrinys „Silva rerum II“ yra pirmosios knygos tęsinys. 

Romano centre – kita Norvaišų šeimos karta su savais klystkeliais ir gyvenimo istorijomis. Tuo pat metu tai tikras „atminties detektyvas“, iš kurio galima sužinoti, kaip susiklostė ankstesnės kartos narių likimai, nors kai kurie jų yra tokie, kad panorus juos įrašyti į silva rerum – iš kartos į kartą perduodamą bajorų „šeimos knygą“ – ima drebėti ranka… Ar toks buvo visagalio Viešpaties planas? O gal visagalis tėra aklas atsitiktinumas? 

Kristina Sabaliauskaitė vėl panardina skaitytoją į magišką, tragišką, filosofinį ir aistringą Baroko pasaulį. Vis dėlto jis jau kitoks nei pirmojoje knygoje – jame atskleidžiami keturiasdešimt metų vėlesni laikai. Karas, maras, badas. 1707-ieji – tai tie liūdni metai, kai daugelis pamiršta bet kokį žmoniškumą, o norą gyventi palaiko tik kerštas ar nežabotos aistros. Besaikė prabanga ir mirtinas alkis, švedų ir rusų kareiviai, žydai gydytojai, olandų kortuotojai, turkės sugulovės, prancūzės damos, užsispyrę žemaičiai ir ironiški vilniečiai, bevardis vienuolis palaidojęs daugiau nei dvidešimt tūkstančių maro aukų, ir, žinoma, bajoriškos Norvaišų giminės nariai – atėję iš pirmojo Kristinos Sabaliauskaitės romano. 

“Prisipažinsiu, daug kas mano vaizduotėje ir sąvokų tinkle pradėjo keistis skaitant Kristinos Sabaliauskaitės istorinį romaną „Silva rerum“. Visų pirma į mūsų kultūrą greitosios literatūros ir grafomanijos eroje atėjo talentinga rašytoja” – sakė filosofas Leonidas Donskis.

Kategorijos: Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: