Kaziuko mugė keliaus į Dubliną (0)

www.alkas.lt

Verbos, blog.liutkus.eu nuotr.

Verbos, blog.liutkus.eu nuotr.

Lietuvą vis dar dengiant jaukiam sniego patalui, Airijos lietuviai jau pasiruošę pavasariui, kurį šiemet pasitiks ypač triukšmingai. Kovo 11 – 13 dienomis, į Crown Plaza viešbutį Blanchardstown rajone, Dubline, tautiečiai plūs iš visų Airijos kampelių ir netgi Lietuvos miestų ir miestelių.

Savaitgalį visi skubės į didžiąją, naujai atgimusią, „Kaziuko mugę 2011“, o penktadienį, prieš mugę, Kaziukas visus pakvies į iškilmingą kovo 11-tosios minėjimą.

Šios šventės kartu švenčiamos ne veltui  juk abi visiems mums, gyvenantiems ne Lietuvoje, ypač svarbios. Viena pranašauja jau atėjusį pavasarį ir kviečia pasidžiaugti tradiciniais lietuviškais rankdarbiais, atskraidintais tiesiai iš Lietuvos, bei įvairiausiais namus primenančiais skanumynais, o kita neleidžia pamiršti to sunkaus kelio, kurį nukeliavome tam, kad dabar galėtume didžiuotis, būdami laisvi ir nepriklausomi.

Kovo 11-tosios minėjimo proga šiemet rengiamas įstabus klasikinės muzikos koncertas, ruošiama iš Lietuvos atvykstanti rankdarbių ekspozicija, vaikų rašinių bei piešinių konkurso apdovanojimai ir dar daug visko… Taip pat, laukiama garbių svečių iš Lietuvos bei slaptai viliamasi, kad, įveikę kliūtis, mus aplankys seniausias folkloro ansamblis Lietuvoje, “Kupolė”.
Na, o Kaziuko mugė… Visi nors kartą esame šioje šventėje dalyvavę ir puikiai atsimename, kaip ji dvelkia pavasariu, kaip ją puošia spalvotos verbos, o lankytojų nuotaiką praskaidrina ir nepakartojamo žavesio visiems suteikia lietuviški šokio bei muzikos ritmai. Ir mugė Airijoje šiemet neatsiliks – tokio masto Kaziukas šioje saloje vyks pirmą kartą. Mugėje bus gausu ne tik tradicinių lietuviškų patiekalų, gėrimų, papuošalų ar suvenyrų, bet ir modernių bei unikalių produktų. Mugėje dalyvaus daugybė įmonių, kurios prekiaus įvairiais lietuviškais maisto, švietimo ar sveikatingumo gaminiais, taip pat savo produkciją pristatys ir privatūs asmenys, amatininkai bei menininkai, gyvenantys tiek Lietuvoje, tiek Airijoje, kurie turi ir nori pasidalinti su tautiečiais savo unikaliais darbais, pradedant papuošalais, medžio ir molio gaminiais ar pačių kurtais rūbais, ir baigiant skalsiais meduoliais. O kur dar patys tikriausi ir skaniausi, Kaziuko mamos gaminti, naminiai didžkukuliai!

Dvi dienas mugėje vyks ne tik paroda, šventę puoš specialiai paruošta programa. Laukiama šokių bei dainų ansamblių iš Lietuvos ir Airijos, lietuviško teatro atstovų. Gyva muzika ir užburiantys šokiai pavers šį savaitgalį spalvingu renginiu ir pavergs visus lankytojus senai užmirštomis pramogomis. Šeštadienio vakarą, Kaziuko mugės organizatoriai visus pakvies į maestro Stasio Povilaičio koncertą, kuriame besiklausant senų gerų maestro “šlagerių”, kiekvienas, tiek didelis, tiek mažas galės šėlti tiek kiek geidžia širdis. Na, o sekmadienis skelbiamas vaikų diena, kuomet visa programa, nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, bus skirta mažiesiems mugės lankytojams. Jiems šis ankstyvo pavasario savaitgalis taps ne tik gera pramoga, bet ir lietuviškos kultūros mokykla, kur jie po vienu stogu ne tik pamatys tradicinius šokius bei dainas, bet ir galės patys pašokti ir padainuoti, paragauti tikros, ką tik iškeptos, lietuviškos ajerų duonos, įsigyti lietuviškų knygučių, pamatyti, kas yra tikra verba ir koks unikalus yra lietuviškas rankdarbių menas. Patys drąsiausi galės pabendrauti ir su pačiu šventės simboliu – Kaziuku.

Kaziuko mugę organizuoja pramogų ir idėjų studija “Five star Fun”. Kovo 11-tosios paminėjimą – Airijos lietuvių bendruomenė ir “Five Star Fun”. Per savaitgalį tikimasi sulaukti 2 000 lankytojų.
Ir aš ten buvau, šokau, dainavau, alų midų gėriau, per barzdą varvėjo…

Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Facebooke, įvesdami “Kaziuko mugė Dublinas”.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: