Maskvos patriarchatas Ukrainos ir Baltarusijos sienas pavadino sąlyginėmis (1)

www.alkas.lt  

Europa pagal Rusiją. Šaltinis: Alphadesigner.com

Europa pagal Rusiją. Šaltinis: Alphadesigner.com

Rusijos stačiatikių bažnyčia Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos valstybines sienas pavadino sąlyginėmis. Apie tai kalbėta sausio 16 d. Aleksandro Nevskio Lauros Šentosios Trejybės sobore. Kaip praneša naujienų portalas Tochka.net, pamaldų metu parapijiečiams buvo išdėstytas Maskvos patriarchato požiūris į istoriją.  

Šio „istorinio“ pamokslo kulminacija buvo teiginys, kad Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos valstybinės sienos tėra sąlyginės. „Jokiai valstybinei valdžiai nepavaldi mūsų vienybė, kokiomis sienomis ir muitinėmis ji mus beskirtų, kaip tik perrašinėtų istoriją, kaip iš šiandieninių judų – Kristaus pardavikų – bekurtų „didvyrių-kankinių“ įvaizdį“, – sakoma pranešime.   

Savo pamokslo pabaigoje hieromonachas Prokopijus priminė apie protėvių pasirinkimą 1654 m. Perejaslavo Rados metu: „šaukiamės stačiatikių caro, išgelbėjusio mažarusių tautą nuo lenkų ruošto etninio ir dvasinio sunaikinimo, padariusio pradžią didžiosios daugiatautės valstybės – Rusijos imperijos – sukūrimui“.  

Praėjusių metų liepą Kijeve daugiau kaip šimtas žmonių, išsirikiavę gyva grandine Lauros gatvėje, protestavo prieš Ivano Mazepos gatvės pervadinimą į Lauros gatvę Maskvos patriarchato prašymu. Zaporožės kazokų kariuomenės etmonas Ivanas Mazepa (1639–1709) buvo sukilęs prieš Rusiją ir kovėsi švedų pusėje prieš Rusijos kariuomenę garsiajame Poltavos mūšyje 1709 m. Rusijos stačiatikių bažnyčia prakeikė Ivaną Mazepą. Kijevo patriarchato Ukrainos stačiatikių bažnyčia šio prakeikimo nepripažįsta.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: