„Aukso vainikais“ vainikuoti geriausi metų liaudies menininkai (0)

www.alkas.lt   

Aukso vainikas

Sausio 6 d. Rokiškio krašto muziejuje buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi metų liaudies menininkai. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – „Aukso vainiku“ – siekė 23 kūrėjai iš dešimt regionų.  

Šiais metais „Aukso vainikai“ buvo iškilmingai įteikti audėjai Marijai Danilaitienei iš Vilkaviškio, Tautodailininkų sąjungos narei, tapytojai Elenai Adomaitienei iš Akmenės.  Antrą kartą „Aukso vainiku“ pasipuošė skulptorius ir kryždirbys Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės.  

Taip pat buvo apdovanoti antros bei trečios vietos laimėtojai: už kryždirbystę – Klemensas Lovčikas iš Šilalės rajono (II vieta), Pranas Savickas iš Zarasų rajono (III vieta); už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius – Jonas Tvardauskas iš Anykščių (II vieta), Pranas Dužinskas iš Telšių rajono (III vieta); už taikomosios dailės darbus – Antanas Vaškis iš Plungės rajono (II vieta) ir Jadvyga Baltienė iš Utenos rajono (III vieta).  

„Aukso vainikų“ įteikimo šventė Rokiškio krašto muziejuje, muziejusrokiskyje.lt nuotr.  

Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – „Aukso vainiku“ – siekė 23 kūrėjai iš 10 regionų.  

„Aukso vainiko“ laimėtoja E. Adomaitienė, muziejusrokiskyje.lt nuotr.

„Aukso vainiko“ laimėtoja E. Adomaitienė, muziejusrokiskyje.lt nuotr.

„Man labai patinka tapyti, turiu dar daug minčių, didelių norų dar tapyti, bet jau amžius nebeleidžia. Būna dienų, kad vos iš lovos atsikeliu“, – kalbėjo „Aukso vainiko“ laimėtoja E. Adomaitienė.  

„Aukso vainiko“ laimėtojas R. Zinkevičius, muziejusrokiskyje.lt nuotr.

„Aukso vainiko“ laimėtojas R. Zinkevičius, muziejusrokiskyje.lt nuotr.

   

„Čia iš tikrųjų ne dėl garbės, tiesiog gera dalyvauti: sutinki savo draugus, gali save parodyti“, – sakė „Aukso vainiko“ laimėtojas R. Zinkevičius.  

Prieš penkerius metus Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso vaininkų“ apdovanojimai įsteigti siekiant palaikyti dar gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies meno tradicijas, pagerbti talentingiausius meistrus, sukūrusius iškilius liaudies dailės  kūrinius, įvertinti vietinių senųjų amatų šimtametes tradicijas tęsiančius kūrėjus.  

Nominacijos skiriamos už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos bei paprotinius margučių, verbų, sodų dirbinius) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).  

Visi apdovanotieji (išskyrus M.Danilaitienę), muziejusrokiskyje.lt nuotr.

Visi apdovanotieji (išskyrus M.Danilaitienę), muziejusrokiskyje.lt nuotr.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: