Strasbūro teismas nusprendė, kad Lietuva pažeidė R. Pakso teises (0)

www.alkas.lt

Lietuva pažeidė iš Lietuvos prezidento posto prieš šešis metus pašalinto Rolando Pakso, dabartinio Europos parlamentaro, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Rolando Pakso teises. Taip šiandien nusprendė Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT). 

Strasbūro teismo Didžioji kolegija paskelbė, kad Lietuva pažeidė Europos Žmogaus Teisių Pirmojo protokolo 3 straipsnį dėl teisės į laisvus rinkimus. Teismas nusprendė, kad draudimas R. Paksui visą gyvenimą eiti pareigas, siejamas su priesaika Lietuvos Konstitucijai, yra neproporcingas ir  pažeidžiantis teisę į laisvus rinkimus. Mat po 2004 metų Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad apkaltos būdu iš posto pašalintas R. Paksas negalės iki gyvos galvos eiti jokių valstybinių pareigų, reikalaujančių duoti priesaiką, buvo pakeisti atitinkami teisės aktai. Tuo ir buvo pažeista Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Tačiau Teismas nesutiko įpareigoti Lietuvą R.Paksą grąžinti į pareigas ir atlyginti jam žalą – priteisti 50.000 EUR (172.500 Lt) kompensaciją.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: