Seime įvyko susitikimas su kandidatų į Baltarusijos Prezidento postą atstovais (video) (1)

www.alkas.lt    

Susitikimas, DELFI, A.Solomino nuotr.

Susitikimas, DELFI, A.Solomino nuotr.

2011 m. sausio mėnesį Seimo Užsienio reikalų komitetas žada surengti klausymus skirtus santykių su Baltarusija aptarimui, kurių metu numatoma aptarti politinę situaciją kaimyninėje šalyje po 2010 m. gruodžio 19 d. įvykusių Baltarusijos Prezidento rinkimų bei Europos Sąjungos ir Lietuvos santykių su Baltarusija raidos perspektyvas.   

Rengdamasis būsimiesiems klausymams, šiandien Seimo Europos informacijos biure (2010 m. gruodžio 29 d.) Užsienio reikalų komitetas kartu su Seimo Europos informacijos biuru surengė susitikimą su Vilniuje viešėjusiais opozicijos kandidatų į Baltarusijos Prezidento postą – politinės kampanijos „Sakyk tiesą“ lyderio Vladimiro Nekliajevo, Baltarusijos liaudies fronto kandidato Grigorijaus Kostusevo ir Baltarusijos krikščionių demokratų kandidato Vitalijaus Rimaševskio – rinkimų štabų nariais.   

Šiame renginyje taip dalyvavo kandidato į Baltarusijos Prezidento postą Vladimiro Nekliajevo dukra Eva Nekliajeva.   

Susitikimo metu Seimo narys, konservatorius Mantas Adomėnas atsiprašė baltarusių atstovų už nekompetentingus Lietuvos rinkimų stebėtojus ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytą paramą Prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.  

„Noriu atsiprašyti už mūsų prezidentę, kuri, kaip žinoma, pareiškė visiškai nekorektiškai savo paramą A. Lukašenkai. Aš manau, kad ji pati atsiprašys jūsų tautos“, – sakė M. Adomėnas Seime viešintiems Baltarusijos opozicijos kandidatų štabų atstovams.  

Kaip anksčiau buvo pranešusi naujienų agentūra „Reuters“, Lietuvos vadovė D. Grybauskaitė neoficialiame susitikime su Europos šalių ambasadoriais A. Lukašenką pavadino ekonominio ir politinio stabilumo garantu.  

Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas Seimo internetiniame tinklalapyje bei programa „ Seimas – tiesiogiai”.   

Šiuo metu šio įdomaus susitikimo vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia:   

2010-12-29 vaizdo įrašas
2010-12-29 vaizdo įrašas su vertimu į lietuvių kalbą
2010-12-29 vaizdo įrašas su vertimu į anglų kalbą
2010-12-29 vaizdo įrašas su vertimu į rusų kalbą

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: