Verkių rūmuose – Kalėdų šventė (1)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šiandien Kalėdas Verkių rūmuose paminėjo Vilniaus Romuva. Šventėje dalyvavo du folkloro ansambliai, kurie atliko kalėdinio laikotarpio dainas. Buvo aukojamos aukos dievams – pagerbta Gabija, pašaukti protėviai. Romuvos krivis Jonas Trinkūnas visus perspėjo, kad tai ne koncertas, bet šventė, todėl joje dalyvauti turi visi. Paraginti krivio, susirinkusieji prisijungė prie kalėdinių giesmių giedojimo.

Skambant giesmėms, susirinkusiems buvo padalinta tradicinė kūčia – apeiginis patiekalas iš medaus, riešutų, grūdų ir aguonų. Puodynė su kūčia apkeliavo visą salę, dvelkiančia senovės bajorų dvasia.

Šventei skubant į pabaigą, susirinkusieji buvo pakviesti žaisti kalėdinių žaidimų. Visa salė kartu šoko Ievaro tiltą, mardasavą, žaidė kitus kalėdinius žaidimus, po kurių išbėgę į lauką tempė bluką. Bluko traukimas ir deginimas – smagi tradicija, leidžianti atsikratyti per metus susikaupusių blogų minčių ir darbų, atsinaujinti naujam gyvenimui kitais metais. Bluko traukimas padeda atkurti darną.

Kalėdos mūsų protėviams buvo svarbi diena, todėl tokia išlieka ir mums. Pasakojama, kad elnias Devyniaragis atneša Saulę ant savo ragų ir ją grąžina. Dienos pradeda ilgėti ir metų ratas pakrypsta pavasariop.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. alva:

    MieliRomuvieciai,meskartu su Jumis,nors”atbristi” iki Vilniaus negalejome.Su Kalediniais linkejimais, nuosirdziai Jusu E.P.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *