Vilniuje radviliškėnai paminėjo kraštiečio rašytojo Jono Marcinkevičiaus jubiliejų (0)

Vilma Merkytė, www.radviliskis.lt

Jono Marcinkevičiaus 110-ųjų gimimo metinių minėjimas ir jo vardo literatūrinės premijos įteikimas rašytojui Rimantui MarčėnuiRašytojų klube, Vilniuje, paminėtos iš Radviliškio kilusio rašytojo Jono Marcinkevičiaus 110-osios gimimo metinės ir jo vardo literatūrinė premija įteikta rašytojui Rimantui Marčėnui.

Į renginį susibūrė Vilniaus radviliškėnų bendrijos nariai, kiti kraštiečiai, rašytojai, knygos bičiuliai, nemaža Radviliškio rajono savivaldybės delegacija. Prisiminimais apie rašytoją, jo gyvenimo būdą, kūrybą pasidalijo rašytojo augintinė Audronė Rapolevičiūtė. Renginio dalyviai su rašytojo kūryba susipažino apžiūrėję Radviliškio viešosios bibliotekos parengtą literatūros parodėlę bei pasiklausę ištraukos iš Jono Marcinkevičiaus romano „Kražių skerdynės“. Ją šraiškingai perskaitė aktorė Gražina Urbonaitė.

Vakarą vedę Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Jonas Liniauskas pristatė Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos laureatus ir paskelbė 2010-ųjų metų laureatą – Rimantą Marčėną. Jam premija paskirta už istorinį romaną „Sosto papėdėje“. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitolis Januševičius naujajam laureatui užrišo tautinę juostą ir įteikė laureato pažymėjimą. Apie istorinių romanų tematiką ir ypatybes bei Rimanto Marčėno istorinius romanus kalbėjo istorikas dr. Bernaras Ivanovas. Ištrauką iš jo romano „Sosto papėdėje“ perskaitė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vlada Virbickienė.

Jono Marcinkevičiaus 110-ųjų gimimo metinių minėjimas ir jo vardo literatūrinės premijos įteikimas rašytojui Rimantui Marčėnui

Renginyje dalyvavo pirmasis Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos laureatas Rimantas Vanagas ir 2009 metų laureatė Birutė Jonuškaitė. Rašytojo proanūkiai Jonas ir Benjaminas Marcinkevičiai padėkojo už prosenelio atminimo puoselėjimą, premijos laureatams įteikė gėlių.

Minint rašytojo Jono Marcinkevičiaus 110-ąsias gimimo metines, Radviliškio rajono švietimo įstaigose buvo paskelbtas rašinių konkursas. Konkurso nugalėtojomis tapo Šeduvos gimnazijos ketvirtokė Eglė Novičenkaitė už rašinį „Kiekvienas turime savo laiką“ ir Vaižganto gimnazijos IV A1 klasės moksleivė Ugnė Zakšauskaitė už rašinį „Gyvenimas, paskirtas kovai ir meilei“. Jos padovanotos gėlėmis ir Padėkos raštais.

Vakarą paįvairino Radviliškio muzikos mokyklos pedagogų Jūratės Stakvilevičienės ir Ryčio Borusevičiaus atliekamos melodijos bei tos pačios mokyklos mokytojų vokalinis kvartetas OPUS 10.

Radviliškio muzikos mokyklos mokytojų vokalinis kvartetas OPUS 10

Jono Marcinkevičiaus literatūrinę premiją 2003 metais įsteigė Radviliškio rajono savivaldybė, siekdama įamžinti kraštiečio rašytojo atminimą. Premija skiriama už geriausią per metus išleistą prozos kūrinį. Šį apdovanojimą jau yra pelnę Rimantas Vanagas, Laura Sintija Černiauskaitė, Ema Mikulėnaitė, Ramūnas Kasparavičius, Juozas Jasaitis, Birutė Jonuškaitė.

Rašytojo Jono Marcinkevičiaus 110-osios gimimo metinės

Rašytojo Jono Marcinkevičiaus 110-osios gimimo metinės

Vilma Merkytė,
Radviliškio viešosios bibliotekos renginių organizatorė

Kategorijos: Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: