Dėl siūlymo Kūčias paskelbti šventine diena paprašyta Vyriausybės išvados (0)

www.alkas.lt

Šiandien (lapkričio 22 d.) Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statuto 138 straipsniu ir atsižvelgdama į Seimo Biudžeto ir finansų, Socialinių reikalų ir darbo bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų siūlymus, nusprendė prašyti Vyriausybės pateikti Seimui išvadas dėl kai kurių įstatymų projektų, tame tarpe paprašyta pareikšti nuomonę ir dėl  Darbo kodekso 162 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto Nr. XIP-2524, kuriuo numatoma Kūčias paskelbti šventine diena.

Šių metų rugsėjo 20 d. Etninės kultūros globos taryba (EKGT) kreipėsi į Seimą siūlydama įteisinti kaip šventines  dienas tradicines Vėlinių (lapkričio 2 d.) ir Kūčių šventes (gruodžio 24 d.). Dėl Kūčių paskelbimo šventine diena buvo taip pat išpaltinta visuomeninė peticija, kuirią iki šiol pasirašė rekordinis žmonių skaičius 33 468!

EKGT yra Seimui atskaitinga institucija. Ji atlieka Seimo ir Vyriausybės eksperto ir patarėjo darbą etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimais, teikia išvadas Seimui ir Vyriausybei apie strateginius etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimus, konsultuoja valstybės institucijas etninės kultūros klausimais, vertina etninės kultūros globos politikos ir strategijos įgyvendinimo programas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: