Šiandien baigiasi „Ukrainos kino mitologijos“ filmų peržiūra (0)

www.alkas.lt  

Lapkričio 18 d. kino teatre „Pasaka“ Sergejaus Paradžanovo filmu „Užmiršti protėvių šešėliai“ (1964) prasidėję susitikimai su Ukrainos kinu, pavadinti „Ukrainos kino mitologija“, šiandien pasibaigs Lietuvos kinematografininkų sąjungos klube (Vasario 16-osios g. 13 / Šermukšnių g. 1).

Filmų programa, kurioje pristatyti svarbūs ukrainiečių kino raidai ir meniniu požiūriu unikalūs filmai, iki lapkričio 21 d.  pristatomi Ukrainos nacionalinės kinematografininkų sąjungos pirmininko, kino kritiko ir dramaturgo Sergijaus Trymbačo.

Buvo parodyti šie filmai:
„Užmiršti protėvių šešėliai“ (rež. Sergejus Paradžanovas, 1964 m., 97 min.).
„Zvenigora“ (rež. Aleksandras Dovženka, 1927, 92 min.).
„Fudžou“ (rež. Michailas Iljenka, 1993, 125 min.) 
„Klajūnai“ (rež. Igoris Strembickis, 2005, 10 min.)
Šiandien (lapkričio 21 d.) paskutinę pristatymo dieną galima bus pasižiūrėti: 

„Akmeninis kryžius“ (rež. Leonidas Osyka, 1968, 81 min.)

Filmas sukurtas ukrainiečių rašytojo Vasilio Stefaniko novelių „Teismas“ ir „Akmeninis kryžius“ motyvais. Tai – vienas ryškiausių 7-ojo dešimtmečio ukrainiečių poetinio kino pavyzdžių. Poetinė drama pasakoja apie išdidų ūkininką Ivaną, kuris, neradęs laimės gimtame krašte, XX a. pradžioje nutaria emigruoti į Kanadą. Filmo ašis – vidinis pagrindinio herojaus konfliktas renkantis tolesnį gyvenimo kelią.

Nakčia prieš išvykstant į namus įsilaužia vagis. Ivanas pasikviečia kaimynus, bet paskutiniu momentu atleidžia įsibrovėliui. Tačiau įsiaudrinę kaimynai nužudo vagį. Supratęs, kad jau nebėra saviškis, Ivanas iškelia akmeninį kryžių ir atsisveikina su gimtuoju kaimu – artimais žmonėmis ir vietomis, kur kadaise buvo laimingas (lapkričio 21 d. 16 val.)

„Pavojingai laisvas žmogus“ (rež. Romanas Širmanas, 2004, 52 min.)

Dokumentinis filmas apie legendinį armėnų kilmės režisierių Sergejų Paradžanovą (Sarkis Paradžanian). Kontroversiška Paradžanovo kūryba ir asmenybė įkvėpė ne vieną laisvai mąstančių kinematografininkų kartą. Jo filmai „Užmirštų protėvių šešėliai“, „Granato spalva“ turėjo didžiulės įtakos Ukrainos ir kitų sovietinių respublikų intelektualams, skatino juos kovoti už žmogaus teises ir nacionalinį išsivadavimą, galiausiai pasibaigusį Sovietų imperijos žlugimu. Fantazuotojas ir genialus pasakotojas, nesuskaičiuojamų pokštų ir talentingų improvizacijų autorius – toks jis išliko draugų ir artimųjų atmintyje. Filme išradingai sukomponuota filmuota medžiaga apie režisierių, paveikslai, animacija (lapkričio 21 d. 18 val.).

Įėjimas į visus filmus nemokamas.

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: