R.Žiliukas: Kauno pilį ketinama darkyti toliau. (Šiandien paskutinė diena kai dar galite pareikšti savo nuomonę apie projektą). (3)

Kauno pilies „rekonstrukcija" | G.Kušlio nuotr.

Kauno pilies „rekonstrukcija” | G.Kušlio nuotr.

Gerbiamieji,
Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriuje Rotušės aikštė 29, Kaune, yra pateiktas susipažinimui su visuomene Kauno pilies atkūrimo  antrojo etapo projektas.

Šis projektas ir vėl daromas pažeidžiant įstatymus, nes ruošiamas neatsižvelgiant į visuomenės ir pilių tyrėjų nuomonę. Suprojektuotas naujoviškas tiltas į pilį naujoje vietoje. Organizatoriai sako, kad jei nepatiks, tai vėliau bus galima tą tiltą nugriauti. Bet ar mes esame tokie turtingi, kad statytume bet kaip, o po to griautume?    

Žinomiausias Kauno pilies tyrinėtojas Žybartas Simonaitis ir kiti pilių tyrinėtojai siūlo tiltą statyti senojo tilto vietoje, kur yra rastos anksčiau stovėjusio tilto liekanos.

Tas tiltas ėjo įstrižai gynybinio griovio (fosos). Toliau pakeliama tilto dalimi buvo patenkama į kairėje pusėje nuo tilto esančią bastėją ir į iki šiol išlikusius vartus mūro sienoje. Manoma, kad kasinėjant fosoje būtų galima rasti ir daugiau išlikusių tilto dalių.

Kviečiame visus, kurie neabejingi mūsų kultūros ir istorijos paveldui, ateiti į Rotušės 29 ir įrašyti į atsiliepimų knygą, kad Jūs:

1) nepritariate siūlomam projektui, nes moderniosios architektūros specialistai jį parengė neatsižvelgdami į pilių tyrėjų siūlymus ir į visuomenės nuomonę,
2) siūlote statyti senovišką įstrižą tiltą senojo tilto vietoje, o ne naujovišką tiltą naujoje vietoje, kur jo niekada nebuvo,
3) reikalaujate užtaisyti skyles 2010 metais sumūrytose sienose, kad pilis taptų panaši į pilį, o ne į karikatūrą.

Pakalbinkite savo draugus, pažįstamus, paplatinkite šį laišką savame rate, kad ir jie netylėtų, kai valdininkai šitaip akiplėšiškai nesiskaito su visuomene.
Ateikite ir parašykite savo nuomonę. Jūsų nuomonė yra vienintelis dalykas, kuris gali pažaboti valdininkų savivalę.

Paskutinė apklausos diena – šiandien, lapkričio 19 diena.

Pagarbiai

Rimvydas Žiliukas
Senojo Kauno draugijos pirmininkas

Daugiau apie Kauno pilies subjaurojimą galite pasiskaityti čia:
Kategorijos: Istorija, Kultūros paveldas, Laiškai Alkui, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: