Ketinama pertvarkyti arba panaikinti kai kurias Seimui pavaldžias įstaigas (0)

www.alkas.lt

Česlovas Stankevičius

Česlovas Stankevičius

Speciali Seimo darbo grupė, atlikusi Seimui pavaldžių institucijų įvertinimą, pasiūlė Seimui kai kurias jų pertvarkyti o kai kurias visai  panaikinti.

Lapkričio 17 d. Seimo valdyba pritarė specialios Seimo darbo grupės (pasiūlymams dėl Seimui atskaitingų institucijų statuso parengti), kuriai vadovavo parlamento vicepirmininkas Česlovas Stankevičius, parengtiems siūlymams ir perdavė juos svarstyti atitinkamiems komitetams.

Darbo grupė nusprendė, jog yra tikslinga sujungti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos administracijas, bet pačius kontrolierius kaip valstybės pareigūnus palikti atskirtus. Taip pat pasiūlyta sujungti Valstybinę kultūros paveldo komisiją ir Etninės kultūros globos tarybą. Jungtinė institucija galėtų vadintis Valstybinė kultūros paveldo taryba.

Seimo Žmogaus teisių komitetui kartu su Seimo kanceliarija pavesta parengti ir valdybai pateikti sprendimą dėl darbo grupės rekomendacijos sujungti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos administracijas į bendrą (jungtinę) administraciją įgyvendinimo.

Parlamento vadovybė nutarė pasiūlyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui pateikti išvadas darbo grupės teisės aktų projektams dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Etninės kultūros globos tarybos sujungimo į vieną (jungtinę) instituciją. Sveikatos reikalų komitetui pavesta peržiūrėti Nacionalinės sveikatos tarybos funkcijas ir Seimo valdybai pateikti sprendimą dėl kai kurių vykdomosios valdžios sričiai būdingų funkcijų atskyrimo ir reikalingų teisės aktų pakeitimų.

Pasiūlymus pateikti prašoma iki gruodžio 23 d.

Seimo kanceliarijai valdyba pavedė atnaujinti Seimo tinklalapį ir jame pateikti informaciją pagal darbo grupės pasiūlytą institucijų grupavimą, t. y. tik apie tas Seimui atskaitingas institucijas, kurių tiesioginius teisinius santykius su Seimu nustato Konstitucija ar kurios tiesiogiai padeda Seimui formuoti ir įgyvendinti valstybės politiką.

Su Seimui atskaitingų įstaigų pertvarkos projektu, parengus būtinas įstatymų pataisas, parlamentarus ketinama supažindinti per plenarinį posėdį. Č.Stankevičius mano, kad įgyvendinti tris pertvarkos kryptis apimantį planą realiai įmanoma iki kitų metų vidurio.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: