L.Geniušas: Fryderyko Šopeno Polonezas – Fantazija op. 62 (0)

www.alkas.lt, Ekspertai.eu

Lukas GeniušasŠiemet Varšuvoje vyko XVI-ais tarptautinis Fryderyko Šopeno pianistų konkursas. Lietuvis Lukas Geniušas jame laimėjo sidabro medalį. Jis taip pat buvo pripažintas geriausiu polonezo atlikėju finale.

Lenkijos nacionalinis radijas ir televizija bei transliacijos internetu šį konkursą taip išpopuliarino, kad jis atsidūrė viso pasaulio melomanų akiratyje – viskas buvo transliuojama tiesiogiai.

Niekam greičiausiai nekelia nuostabos, kad valstybinė Lietuvos televizija jokių tiesioginių transliacijų neorganizavo net tada, kai grojo jaunasis Geniušų muzikantų dinastijos atstovas. Tuo metu valstybinė Lietuvos televizija rodė tokias laidas kaip “Ryto suktinis” su Zita Kelmickaite, koncertą “Meilės vartai” ir panašiai.

Lukui patekus į finalą, valstybinis internetinis portalas lrt.lt pirmoje vietoje svarbiausia kultūrine žinia skelbė tai, kad “Nacionalinio dramos teatro vadovą rinks iš šešių kandidatų”, apie konkursą Varšuvoje iš viso net neužsimindamas. Tik Lietuvos radio II-oji programa “Klasika” konkurso nepaliko be dėmesio.

Tačiau nesinori daugiau kalbėti apie gilią provincinę, neretai siauro mentaliteto užvaldytą Lietuvos realybę, kur, pasak garsios VEKS veikėjos Elonos Bajorinienės, “aukštasis menas turėtų būti deelitizuojamas, o žemasis – devulgarizuojamas”.

Geriau pasimėgaukime akimirkomis iš šio pasaulinio garso konkurso III-ojo turo ir pasidžiaukime neįtikėtina Luko Geniušo sėkme.

Jūsų dėmesiui F. Šopeno Polonezas – Fantazija op. 62.

Ekspertai.eu

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: