Ar iš tiesų vėl veikia ypatingai pavojingų atliekų deginimo gamykla “Senovė”? (0)

www.alkas.lt, Ekspertai.eu

UAB "Senovė" pavojingų ir medicininių atliekų šalinimo cechas

Lapkričio 3 d. LNK televizija parodė reportažą apie šalia Vilniaus Panerių ir Lazdynų mikrorajonų veikiančią UAB “Senovė” atliekų deginimo gamyklą. TV laidoje kalbėjo ir čekų bendrovės “SMS CZ”, kurioje dirba vieninteliai lizenzijuoti specialistai galintys pateikti objektyvią analizę ir kontroliuoti atliekų deginimą, atstovai.

Buvo sakoma, kad prieš porą metų Čekijos įmonė pastebėjo, kad deginimo gamykla pažeidžia aplinkosaugos reikalavimus, pažeidžia būtiniausius technologinius reikalavimus, kad nepildomos dokumentacijų, kai vykdomas planinis remontas, kad taupant sąnaudas nenaudojami reikalingi filtrai, o katilinėse sumažinta deginimo temperatūra, kad UAB “Senovė” klastoja duomenis, kad gamykla viršija bet kokias leistinas taršos normas ir kad visiškai sugadino teršalus fiksuojančius daviklius bei visą stebėjimo sistemą ir t.t.

Šiuo klausimu EKSPERTAI.EU kreipėsi į Seimo narius kuo skubiau įvertinti šioje TV laidoje minėtus šiurpinančius faktus ir savo vertinimą viešai pateikti visuomenei.

Seimo pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys šiandien informavo, kad “maždaug prieš pusę metų I. Degutienė buvo informuota, kad po Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nustatytų labai rimtų pažeidimų, atliekų deginimo gamyklos UAB “Senovė” veikla buvo sustabdyta”.

“Seimo Pirmininkė neturi oficialios informacijos, kad šios gamyklos veikla būtų atnaujinta, todėl po LNK televizijos reportažo kreipėsi į Aplinkos apsaugos komitetą, prašydama paaiškinti, ar iš tiesų vėl veikia ypatingai pavojingų atliekų deginimo gamykla “Senovė”, ar atnaujintai veiklai yra suteiktas leidimas ir ar yra ištaisyti visi anksčiau nustatyti technologiniai pažeidimai”, – pranešė J. Ruzgys.

Ekspertai.eu

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: