Tadui Šidiškiui – 70 (7)

www.alkas.lt

Tadas Šidiškis

Tadas Šidiškis gimė 1940 spalio 12 d  Kaune. Vilniaus Universitete įgijo geografo – kartografo specialybę. Nuo pat studentavimo pradžios vadovavo žygeivių sąjūdžiui. 1966 m. įkurė žygeivių klubą „Gabija“. Šimtai jaunimo žygiavo po Rytų Lietuvą, ypač Vilniją. Visur skambėjo patriotinės dainos, buvo rengiami sąskrydžiai – prie piliakalnių, istorinių vietų. Tadas su žygeivių, kraštotyrininkų ir romuviečių sąjūdžiu neabejotinai  padarė esminę įtaką Lietuvos dvasiniam prisikėlimui. 

 

1999 metais Tadui Šidiškiui buvo suteiktas disidento statusas.  

Tadas pažįsta visas Lietuvos vietas – takelius, miškus, upelius, piliakalnius ir kaimus. Jis ir dabar žygiuoja kartu su jaunimu savo seniai pramintais takais. Tadas aprašė 300 piliakalnių ir pilkapių ir pastaruoju metu leidžia knygas apie archeologinius mitologinius paminklus. Jis dalyvauja Romuvos bei „Kūlgrindos“ ansamblio veikloje.  

Tadai Šidiški – žygeivių vade, sveikiname tave ir linkime tau sveikatos ir daug laimės.  

Lietuvos romuviai

Kategorijos: Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Daiva:

  Niekada nepamiršiu, kaip mums susitikus gal antrą-trečią kartą, Tadas buvo pamiršęs mano vardą, bet iškarto smulkiai nusakė iš kur aš kilusi:) Štai tokia tikro prigimtinio geografo atmintis.

 2. Jonas Vaiškūnas:

  Tadai, Tu toks Jaunas! Ir aš tok noriu būti! Sveikinu.

 3. Plačiau:

  Žygeivių ir Ramuvos judėjimų veteranas ir įkūrėjas Tadas Šidiškis
  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=733

 4. ogi:

  Praėjo 20 metų Lietuvos nepriklausomybės, ir pradėjote rašyti apie žygeivius.
  Prieš 20 metų visiems buvo savaime suprantama, kad rusai liguistai saugojo žemėlapius. Kioskuose pardavinėjo iškraipytus žemėlapius, o darbo reikalams paprasčiausius planelius ar schemutes imdavome iš SLAPTO skyriaus ir pasirašydavome. Kartografai, reikėtų suprasti, turėjo glaudesnius ryšius su buvusiu “saugumu”.
  Pokario laikais, kai rusai susidorojo su lietuviais partizanais, buvo sukurtas milžiniškas skundikų tinklas. Aukštosios mokyklos buvo akylai stebimos.
  “Sportinis turizmas” buvo skatinamas visose įstaigose ir įmonėse, jos buvo aprūpintos karinės paskirties įnventoriumi. Jų tikslas, manau, paruošti tam tikrą skaičių žmonių, kuriuos, reikalui esant, per kelis mėnesius galima būtų nesunkiai paversti TARYBINĖS ARMIJOS karininkais.

 5. Nik:

  Daina buvo irasyta jubilejaus progai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: